راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی. در حال حاضر داشتن صندوق پول یک انتخاب مهم برای تمامی خرده فروشی‌ها، فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها، رستوران‌ها و... است. گرچه، سیستم امروزی چیزی بیش از یک کشوی پول نقد است. صندوق‌های فروشگاهی، امروزه ترکیبی از نرم‌افزار و سخت‌افزار هوشمند است که می‌تواند انواع فرآیندها را مدیریت کند، در ابتدا بیایید اشکال مختلف صندوق‌ فروشگاهی و نحوه استفاده از آن‌ها را برسی کنیم.

 

صندوق فروش چیست؟

یک صندوق پول با یک کشو در پایین برای نگهداری پول متصل شده است که پس از افزودن ارزش محصولات خریداری شده، این دستگاه به صورت خودکار یک رسید چاپ می‌کند و معاملات نقدی را مطابق معامله دستی فروش انجام شده در محل فروش پیگیری می‌کند.

 

انواع صندوق فروشگاهی

صندوق الکترونیکی (ECR)

این نوع از صندوق یک سخت‌افزار معمولی است. صندوق‌های پول الکترونیکی شامل یک کشو پول در پایین و یک صفحه ورودیدر بالای آن است. چاپگرهای رسید یا همان فیش پرینتر و بارکد خوان نیز همراه این تجهیزات است. آنها می‌توانند با باتری تغذیه شوند و یا به یک پریز وصل شوند.

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

 

صندوق فروش POS

دنیای صندوق‌های پولی در چند دهه اخیر به‌ویژه با معرفی سیستم‌های نقطه فروش (POS) به شدت تغییر کرده است. این سیستم ها عملکردهای قابل توجه بیشتری را ارائه می‌دهند که امکان سفارشی سازی تخصصی‌تری را فراهم می‌کند.

بارکد خوان‌ها که همیشه جزئی از صندوق فروشگاهی هستند و داده‌ها را با استفاده از نرم افزار POS جمع آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند.

 

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

صندوق موبایل

این نوع که اغلب قابلیت‌های مشابه صندوق‌فروشگاهی رومیزی کلاسیک را دارد، اما هزینه کمتری دارند. تبلت‌ها، برخلاف صندوق‌های رومیزی، می‌توانند به راحتی در فروشگاه جابجا شوند و به کارکنان این امکان را می‌دهند که به سرعت و به راحتی مشتریان را بررسی کنند.

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی

 

چگونه از صندوق فروش استفاده کنیم؟

صندوق پول یک ابزار واقعا مفید برای هر تجارتی است که می‌خواهد فروش خود را بهبود بخشد. علاوه بر این، دستگاه رسیدی را برای مصرف کننده صادر می‌کند که شامل مراجع خرید است. در اینجا راهنمای نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی را به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم:

 

  1. بررسی کنید که آیا دستگاه رول کاغذ دارد یا خیر. این رسیدی است که شما در اختیار مصرف کننده قرار میدهید و به عنوان سابقه تراکنش برای شما عمل می کند.

 

  1. مطمئن شوید که کشوی صندوق پول آماده است. باید جایی برای پول خرد و صورتحساب‌ها وجود داشته باشد و اسکناس های بزرگتر و رسیدهای کارت اعتباری معمولاً در زیر کشو نگهداری می‌شوند.

 

  1. محصولات را با استفاده از بارکد خوان اسکن کنید. صندوق پول باید هر کالایی را که مشتری مایل به خرید است اسکن کند. این اطلاعات شامل تعداد واحدهای موجود در انبار و همچنین قیمت محصول است.

 

  1. پس از اسکن همه محصولات، دکمه "Total" را فشار دهید و کل به نمایش گذاشته می‌شود. سپس مشتری از مبلغی که باید پرداخت کند مطلع می‌شود.

 

  1. مقدار پولی را که مشتری به شما می دهد را وارد صندوق کنید، و آن به طور خودکار مقدار پولی را که باید به آنها بدهید محاسبه می‌کند.

 

  1. کارت های اعتباری را به عنوان روش پرداخت بپذیرید. هنگامی که یک مصرف کننده با کارت اعتباری به جای پول نقد پرداخت می‌کند، از یک دستگاه برای پردازش تراکنش استفاده می‌شود. این اطلاعات در رسیدی که دریافت می‌کنید وجود خواهد داشت. کپی رسیدهای مشتریان همان چیزی است که شما باید به جای پول در کشو قرار دهید.

 

  1. رسید را به مشتری بدهید تا معامله نهایی شود.

 

نتیجه

اکنون که نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی را می‌دانید، می خواهیم نرم افزاری را ارائه دهیم که می تواند به خوبی با این دستگاه کار کند. نرم افزار فروش پارسیان استور در چهار نسخه تخصصی هایپر مارکت و سوپرمارکت، فروشگاه‌های پوشاک، قنادی و آجیل و خشبار طراحی و تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *