چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ شما باید لیبل یا همان برچسبی ایجاد کنید که به طور مستقیم و غیرمستقیم محصول شما را معرفی و توصیف کند. با استفاده از رنگ‌ها و آثار هنری که کل تجربه را به تصویر می‌کشد. سعی کنید آموزنده و خلاق باشید.

به یاد داشته باشید، همانطور که برچسب خود را ایجاد می‌کنید، انتظارات محصول خود را در مشتری نیز ایجاد می‌کنید، بنابراین پیام درست را منتقل کنید.

اما لازم نیست نگران باشید؛ این مقاله شما را راهنمایی می‌کند.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -disgn-label.png

انواع لیبل

چهار نوع اصلی از برچسب‌ها وجود دارد: برچسب‌های مارک، برچسب‌های درجه، برچسب‌های توصیفی و آموزنده.

برچسب‌های برند

برچسب برند حاوی اطلاعاتی درباره برندی است که محصول به آن تعلق دارد. شما فقط باید نام برند، لوگو یا علامت تجاری خود را در این برچسب وارد کنید، نه چیز دیگری. مانند برندهایی مانند سامسونگ، ال‌جی، سالیان و ... می‌شوند.

هدف اصلی برچسب برند شناسایی محصول و در عین حال متمایز ساختن آن از سایر محصولات موجود در قفسه‌ها است. همچنین برچسب برند به نشان دادن کیفیت محصولات شما کمک می‌کند.

برچسب درجه

از برچسب درجه برای شناسایی کیفیت استفاده می‌شود. می‌توانید از این برچسب‌ها برای نشان دادن ویژگی‌های یک محصول استفاده کنید. ممکن است از کلمات، حروف یا اشکال استفاده شود. علاوه بر این، برخی از شرکت‌ها نیز از کلماتی برای توصیف سطوح مانند: خوب، بهتر و بهترین استفاده می‌کنند.

برچسب‌های توصیفی

برای اطلاعات مهم در مورد محصول خود می‌توانید از یک برچسب توصیفی استفاده کنید.

مانند مواد تشکیل دهنده محصول، ایمنی استفاده، کاربردهای مختلف، دستورالعمل ها، وزن، اندازه، تاریخ ساخت و قیمت محصول.

برچسب آموزنده

برچسب‌های آموزنده حاوی اطلاعات زیادی در عین ارائه جزئیات خاص یک محصول هستند.

تفاوت قابل توجه بین برچسب‌های اطلاعاتی و برچسب‌های توصیفی این است که شما باید دستورالعمل‌های دقیق در مورد استفاده و مراقبت از محصول را در برچسب‌های آموزنده ارائه دهید.

برخی از اطلاعاتی که باید شامل دستور العمل‌ها، دستورالعمل‌تمیز کردن، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، مواد تشکیل دهنده و ارزش غذایی باشد.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

هنگام ایجاد برچسب محصول خود، بسته به ترجیح خود می‌توانید از هر طرح، رنگ، اندازه، شکل و موارد دیگر استفاده کنید. اما خوب است که برخی از دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا به یک برچسب محصول عالی برسید تا فروش خود را افزایش دهید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -label222.jpg

 

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

 
نرم افزار طراحی لیبل

انتخاب نرم افزار مناسب برای طراحی برچسب محصول اولین موفقیت شما در مسیر درست است.

خوشبختانه، می‌توانید از نرم‌افزارهای طراحی بسیار خوب استفاده کنید: AdobeInDesign، PagePlus، Adobe Illustrator، Xara Designer Pro، Microsoft Publisher، Canva و غیره.

اما برای موفقیت در کار خود لطفا نرم افزاری را که با آن راحت هستید انتخاب کنید. همچنین، یک برنامه نرم افزاری را انتخاب کنید که می‌توانید از آن برای ذخیره یا صادر کردن اطلاعات اثر هنری خود از یک فایل EPS یا PDF استفاده کنید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

خریداران خود را بشناسید

هدف اصلی شما کیست؟ زمانی که خریداران خود را بشناسید، برای طراحی برچسب‌های خود به راحتی ایده خواهید داشت.

همچنین، اگر انگیزه خرید خریدار خود را در نظر بگیرید، بهتر است.

جنسیت، سن، موقعیت مکانی، شغل، سبک زندگی، سطح تحصیلات، یا وضعیت روابط آنها. چه چیزی آنها را به خرید محصولات شما نسبت به محصولات رقبا ترغیب می‌کند.

رنگ

کدام رنگ را ترجیح می‌دهند؟ رنگ‌هایی که برای برچسب محصول خود انتخاب می‌کنید به طور مستقیم بر تصمیم خرید خریداران شما تأثیر می‌گذارد.

دو عامل کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب رنگ برچسب محصولات خود در نظر بگیرید. رنگ محصول و بسته بندی – اگر شفاف یا رنگی باشد. و دوم، رنگ محصول ما.

رنگ برچسب شما نباید روی آنها تأثیر منفی بگذارد. معمولاً رنگ‌های قرمز و زرد با افزایش تمایل مشتریان به خرید مرتبط هستند، اما گاهی اوقات این بهترین انتخاب نیست. همچنین، درک رنگ‌های مختلف که واکنش‌های روان‌شناختی متفاوتی را ایجاد می‌کنند، بسیار مهم است. به عنوان مثال: 

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ - color-palette.

سفید نشان دهنده پاکی، رابطه و خلوص است.                       

سبز نمادی از محیط و طبیعت و در عین حال افزایش آرامش و آرامش است.

شاید لازم باشد آن را برای محصولات دوستدار محیط زیست و گیاهی خود در نظر بگیرید.

سیاه نشان دهنده خرد، تجمل و ثبات است.

نارنجی نشان دهنده گرسنگی، سرزندگی، ماجراجویی و اعتماد به نفس است.

آبی نشان دهنده اعتماد و اطمینان است.

می توانید از "ColorBlender" و Adobe Kuler در میان چندین ابزار آنلاین برای تصمیم گیری در مورد رنگ برچسب خود استفاده کنید.

فونت‌ها

 شما باید فونتی را انتخاب کنید که به برجسته شدن محصول شما کمک کند و شخصیت محصول را افزایش دهد.

هنگام طراحی برچسب‌های محصول خود از سیستم‌های فونت معمولی مانند Times New Roman، Arial و غیره خودداری کنید.

به عنوان مثال، اگر برای بازار خودرو برچسب می‌سازید، می‌توانید فونت پررنگی را امتحان کنید که طول عمر و استحکام محصول شما را نشان می‌دهد.

اطمینان حاصل کنید که فونت متن اصلی که انتخاب می‌کنید به راحتی از دور و نزدیک خوانده شود.

این به راحتی با هزاران انتخاب فونت آنلاین قابل دستیابی است. بسته به منبع، می‌توانید فونت‌ها را رایگان یا با هزینه کمی دریافت کنید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟

محصول و نام شرکت

شما باید نام محصول و شرکت خود را در طرح برچسب خود ذکر کنید تا مشتریان هنگام بازدید از فروشگاه، به راحتی آن را شناسایی کنند.

مواد برچسب

قبل از شروع فرآیند طراحی واقعی لیبل، باید یک ماده برچسب را انتخاب کنید. دو چیز اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

استفاده از محصول شما: برای ایجاد یک برچسب ایده آل، باید کاربرد محصول خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر محصول شما برای استفاده در حمام یا دوش است، مطمئن شوید که از برچسب ضد آب استفاده می‌کنید. این برچسب می‌تواند در برابر رطوبت و تماس مستقیم با آب مقاومت کند.

ظرف را تکمیل کنید: اگر از ظرف شفاف استفاده می کنید، می توانید آن را با برچسب های شفاف تکمیل کنید تا ظاهری "بدون برچسب" داشته باشید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -graphicdesign
تصاویر/ گرافیک

استفاده از گرافیک‌های خوب انجام شده مانند عکس‌ها یا نقاشی‌ها می‌تواند توجه زیادی را به محصول شما جلب کند.

اما اگر گرافیک یا عکس‌های خود را ندارید، می توانید تصاویر حرفه‌ای و ارزان را به صورت آنلاین دریافت کنید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -21358اندازه بسته بندی

ظرف یا بسته‌بندی محصول شما انتخاب اندازه برچسب شما را تعیین می‌کند. همچنین، می‌توانید یک برچسب واحد طراحی کنید یا از چندین برچسب استفاده کنید. یکی در سمت جلو و دیگری در پشت.

می‌توانید از برچسب‌های جلو و عقب برای جدا کردن برند یا طرح برچسب استفاده کنید. می‌توانید نام تجاری و لوگوی خود را در قسمت برچسب در جلو داشته باشید. و جزئیات کوچک مانند مواد تشکیل دهنده، موارد استفاده و جزئیات را در پشت.

استفاده از دو برچسب گاهی اوقات ممکن است مقرون به صرفه نباشد. بنابراین، شما همچنین می‌توانید از برچسب بسته‌بندی استفاده کنید.

 

 

برچسب پایان

برای بهبود ظاهر برچسب محصول خود، می‌توانید یک روکش مات یا براق اضافه کنید. یا می‌توانید برچسب محصولات خود را لمینت کنید تا ماندگاری بالایی داشته باشند و از لکه‌دار شدن آنها جلوگیری کنید.

بارکد

بارکد به اسکن شدن محصولات شما توسط انواع بار کدخوان میکند که در نتیجه فروش محصول شما را در انواع فروشگاه‌ها آسان‌تر می‌کند.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -BARCODE

اطلاعات تماس

علاوه بر ایجاد یک برچسب محصول برجسته، باید اطلاعات تماس شرکت خود را برای تشویق ارتباط با مشتریان خود و بهبود ظاهر محصول خود اضافه کنید.

شما می توانید شماره شرکت، آدرس حقیقی، آدرس‌های وب سایت، پلتفرم‌های اجتماعی ( اینستاگرام، فیسبوک و...) را بر روی لیبل محصول خود چاپ کنید. به این ترتیب دریافت بازخورد از مشتریان و تبلیغ محصولاتتان آسان خواهد بود.

لطفاً به خاطر داشته باشید که برای ارتباط با مشتریان خود و ارجاع  آسان اطلاعات تماس را درج کنید.

چگونه برای محصول خود لیبل طراحی کنیم؟ -LOGO

و در پایان برای چاپ یک برچسب و لیبل با کیفیت، باید از دستگا‌ه‌های لیبل پرینتر کمک بگیرید. از معتبر‌ترین برند‌ها در این زمینه می‌توان به Zebra، Datamax و TSC نیز اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *