برسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرها

 

 

برسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرها

 

دو فناوری چاپ مختلف توسط چاپگرهای برچسب حرارتی استفاده می شود  که عبارتنداز : انتقال مستقیم حرارتی  و  حرارتی.

 
مستقیم حرارتی

یک چاپگر حرارتی با مکانیزم حرارتی مستقیم از هد پرینت خود برای گرم کردن برچسب های موجود ، با مواد شیمیایی استفاده می کند. چاپ هنگامی ایجاد می شود که قسمتهایی از برچسب در پاسخ به گرما تیره می شوند. چاپ حرارتی مستقیم روشی ارزان برای چاپ برچسب هایی است که برای استفاده موقت هستند. برای برچسب هایی که باید بیش از 6 ماه دوام داشته باشند ،مکانیزم چاپ انتقال حرارت کاربردی تر و نتیجه بخش تر خواهد بود.هاparsian stok products-zebra TP2844-1

مزایای روش چاپ مستقیم حرارتی:

این مکانیزم چاپ نیازی به جوهر یا روبان (ریبون) ندارد که این امر خود باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد. دستگاه هایی که دارای روش چاپ مستقیم برای چاپ برچسب و فیش هستند، ارزانتر است.

 مستقیم و حرارتی در چاپگرها

معایب روش چاپ مستقیم حرارتی:

بر چسب های چاپ شده به این روش به مرور زمان زرد و سپس محو خواهند شد، از طرفی در شرایط محیطی سخت مانند نور شدید خورشید، آب و… آسیب پذیر هستند.هدچاپ ممکن است به دلیل اصطحکاک و تماس مستقیم با مواد چاپی سریعتر فرسوده شود و عمر مفید کمتری داشته باشد.توانایی این نوع مکانیزم در چاپ بارکد با رزولوشن بالا، متن کوچک و یا تصاویر و اشکال گرافیکی  کمتراست و تنها توانایی چاپ سیاه و سفید را دارند. 

مزایا

معایب

عدم نیازی به جوهر یا ریبون

دوام و ماندگاری پایین موارد چاپ شده

چاپگر ارزان تر

آسیب پذیری موارد چاپ شده

 

پایین بودن عمر مفید هد چاپ

 

این نوع چاپگر ها برای مشاغلی مانند خرده فروشی ها و مراکز خدماتی که نیازی به ماندگاری موارد چاپ شده در آن ها نمی باشد، کاملا مناسب و کاربردی خواهد بود.

برسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرها

 
 
انتقال حرارت

چاپگرهای انتقال حرارتی از گرما برای اتصال لایه نازکی از پوشش موم یا رزین بر روی برچسب استفاده می کنند. این چاپگرها می توانند برچسب های حرارتی مستقیم را نیز چاپ کنند ،که در این حالت هد  چاپ ممکن است زودتر فرسوده شود و عمر مقید آن کاهش یابد. برسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرها

sato hararati2

 
مزایای روش چاپ انتقال حرارت:

چاپ در این نوع مکانیزم از رزولوشن و کیفیت بالایی برخوردار می باشد. موارد چاپ شده با استفاده از مکانیزم انتقال حرارت از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشند و در شرایط محیطی سخت مانند نور شدید خورشید، آب ، گرما و… نیز مقاوم خواهند بود. چاپگر هایی با مکانیزم چاپ انتقال حرارت امکان چاپ متن و اشکال گرافیکی را به صورت رنگی نیز دارند. 

 
معایب روش چاپ انتقال حرارت:

برای چاپ با مکانیزم انتقال حرارت نیاز به تهیه ریبون می باشد که این امر باعث افزایش هزینه های جانبی خواهد شد. همچنین تهیه این چاپگرها نیاز به بودجه بیشتری دارند.

مزایا

معایب

کیفیت بالا در چاپ

نیازی به تهیه جوهر یا ریبون

دوام و ماندگاری بالا موارد چاپ شده

چاپگر گران تر

عدم آسیب پذیری موارد چاپ شده

 

 

این نوع چاپگر ها برای مشاغلی مانند آزمایشگاه ها و  کارخانه ها که نیاز به ماندگاری موارد چاپ شده برای مدت طولانی و مقاوت آنها در برابر محیط های سخت می باشد، کاملا مناسب و کاربردی خواهد بود.

برسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرهابرسی روش های چاپ حرارتی مستقیم و حرارتی در چاپگرها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *