لیبل پرینتر

لیبل پرینتر یا همان لیبل زن چیست؟

با استفاده از لیبل پرینتر می توان اطلاعاتی نظیر اسم مجموعه، لوگو، بارکد، اشکال گرافیکی و… را چاپ نمود. 

این دستگاه‌ها که یکی از تجهیزات فروشگاهی هم محسوب می شوند که برای فرایند چاپ بر روی برچسب‌هایی که به صورت رول تولید شده اند طراحی شده است.

صدها چاپگر مختلف لیبل از ده‌ها تولید کننده مختلف در دسترس است.

چاپگر بارکد، پرینتر لیبل، لیبل زن و چاپگر برچسب بارکد نام‌های دیگر این دستگاه لیبل پرینتر است.

دریافت مشاوره تخصصی از مدیر فروش

974.png-پارسیان استوک
نمایش 9 24 36

لیبل زن

لیبل زن‌ها از نظر کاربرد، به دو دسته رومیزی و صنعتی تقسیم می شوند که لیبل زن‌های صنعتی قیمت بالاتری دارند.

تجهیزات فروشگاهی پارسیان استوک-PARSIANSTOC.COM

پارامتر‌هایی نظیر سرعت چاپ، رزولوشن چاپ، انواع پورت‌های ارتباطی، تکنولوژی چاپ، عرض چاپ، برند و... تعیین کننده کیفیت و قیمت لیبل زن است.

سرعت چاپ:

بسیار متفاوت است اما میتوان گفت سرعت چاپ تقریبا بین 50 میلیمتر در ثانیه تا 320 میلیمتر در ثانیه متغییر است.

رزولوشن چاپ:

رزولوشن یا همان وضوح چاپ در لیبل زن‌ها بین 200dpi تا 300dpi متغییر است.

پورت های ارتباطی:

بسیار متفاوت است مانند COM ،RS232 ،LAN ،Parallel و... اما میتوان گفت داشتن پورت USB یک مزیت محسوب می‌شود.

تکنولوژی چاپ:

دارای سه نوع حرارتی مستقیم، حرارتی، و ریبون است. به طور کلی، لیبل پرینتر‌های حرارتی مستقیم کم هزینه تر هستند، هزینه لیبل زن‌های ریبونی بیشتر است و نیاز به تهیه ریبون دارند.

عرض چاپ:

معمولا در برچسب‌ها را در عرض‌های شش، هشت و یازده سانتی به چاپ می‌رسانند.

برند:

Zebra زبرا، TSC تی اس سی، Godex گودکس، Datamax دیتامکس از برترین برند‌های لیبل زن هستند.

علاوه بر مشخصات بالا عواملی مانند جنس بدنه، عرض چاپ، دارا بودن کاتر و یا انواع سنسور  و... بر قیمت لیبل پرینتر تاثیر گذار هستند.

ماندگاری چاپ، سرعت چاپ، هزینه هر چاپ، سایز لیبل مورد نیاز و حجم کاری از مواردی هستند که قبل از خرید لیبل پرینتر باید برسی شود.

برچسب ها و تغییر رسانه ها

برچسب ابزار پیگیری ساده و مقرون به صرفه است که به شما کمک می کند چیزی را شناسایی کنید. با استفاده از برچسب ، می توانید از محصولات، دارایی ها ، کارمندان و بیماران شناسایی کنید. اما با یک تغییر ساده رسانه و چند تنظیم ، می توانید از چاپگر لیبل خود برای مجموعه ای دیگر از برنامه های چاپی استفاده کنید. بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم. انواع کاربرد لیبل پرینتر

اما اول ، یک نکته مهم که باید بخاطر بسپارید: وقتی رسانه را عوض می کنید ، فراموش نکنید که از نرم افزار طراحی خود برای ایجاد الگویی متناسب با اندازه و سبک رسانه جدید خود (مثلاً تصاویر ، بارکد و متن مورد نیاز) استفاده کنید. برای سازماندهی متناسب با نیازهای خاص شما.

 
کاربرد برچسب زدن محصول:
انواع کاربرد لیبل زن

برچسب زدن به محصولات یکی از رایج ترین موارد استفاده برای زن پرینتر است. برچسب زدن محصول می‌تواند از برچسب گذاری  UPC (بارکد) گرفته تا شناسه محصول و حتی برچسب مواد تشکیل دهنده باشد. اگرچه از بارکد معمولاً برای برچسب زدن محصول استفاده می‌شود ، اما انواع مختلف دیگری از برچسب ها را می توان با چاپگر حرارتی تولید کرد.

به عنوان مثال ، لیست مواد تشکیل دهنده، تاریخ انقضا و هشدارها یا دستورالعمل های خاص می تواند برای محصولات شما با همان چاپگر حرارتی که برای ساخت برچسب بارکد استفاده می‌کنید، برای محصولات شما چاپ شود. 

برچسب های محصول باید تا زمان فروش یا احتمالاً کل عمر محصول باقی بمانند. از آنجا که اکثر محصولات با استفاده خشن مواجه نخواهند شد، برچسب کاغذ استاندارد مقرون به صرفه ترین انتخاب خواهد بود. 

کاربرد: برچسب گذاری دارایی

ردیابی دارایی فرایندی است که تقریباً هر مشاغل نیاز به استفاده از آن دارن ، اما اغلب برای شروع کار مشکل دارند. اعم از رایانه های شخصی و چاپگرهای موجود در دفتر یا ابزار و ماشین آلات در یک کارخانه تولید، دارایی ها بخشی حیاتی در هر شغل هستند. مدیریت دارایی به شما امکان می دهد به طور روزمره از ابزارهای مورد نیاز خود استفاده، نگهداری و جایگزین کنید.

چاپگرهای برچسب حرارتی یک راه حل مناسب برای برچسب گذاری دارایی هستند زیرا آنها می توانند روی مواد مختلف فراتر از کاغذهای استاندارد چاپ کنند. از آنجا که دارایی ها مواردی هستند که به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند ، اغلب تمیز می شوند و حتی ممکن است در محیط های ناهموار یا فضای باز مورد استفاده قرار گیرند ، برچسب های پلاستیکی بهترین انتخاب هستند چرا که در برابر عوامل محیطی کاملا مقاوم است.

کاربرد: برچسب گذاری حمل و نقل

بیش از هر نوع چاپگر دیگری برچسب های حمل و نقل UPS و FedEx با چاپگرهای حرارتی ساخته می شوند. از بسیاری جهات، چاپگرهای حرارتی بسیار محبوب شده اند زیرا استفاده از آنها آسان است و برای چاپ برچسب های حمل و نقل مقرون به صرفه هستند.

با این حال، بسیاری از مشاغل متوجه نیستند که چاپگر برچسبی که دارند نیز می تواند هر لیبلی را که بخشی از روند ارسال آنها است چاپ کند. محتویات بسته، برچسب برگشت و حتی آدرس، همه اینها مواردی است که می توانید با چاپگر حمل و نقل خود چاپ کنید.

برچسب های حمل و نقل باید تا دو هفتهکه میانگین زمان بودن در مسیر تحویل است ماندگاری داشته باشند. با توجه به این طول عمر محدود، برچسب های کاغذ حرارتی مستقیم بهترین گزینه مناسب هستند. آنها لیبل هایی با کیفیت بالا و اسکن آسان دارند اما با کمترین هزینه چرا که نیازی به تهیه ریبون نخواهد بود.

کاربرد: برچسب شناسه بازدید کننده

امنیت امروزه نگرانی همه سازمانها است. وقتی روزانه بازدیدکننده از تسهیلات خود دارید، باید بتوانید آنها را شناسایی و ردیابی کنید. ارائه یک شناسه ساده برای هر بازدید کننده برای اطمینان از ایمنی همه افراد ضروری است. برای اهداف موقتی مانند استفاده برای بازدید کنندگان، برچسب کارآمدترین گزینه است.

با توجه به هزینه کم برای هر برچسب ، چاپگر حرارتی یک راه حل سریع و ساده برای ساخت شناسه های یکبار مصرف است. در مقایسه با برچسب های دست نویس اصلی، جعل یک برچسب چاپی بسیار دشوارتر است و برای امنیت بیشتر می تواند تاریخ / زمان انقضا را روی خود داشته باشد. کارت های شناسایی پلاستیکی می توانند امنیت مشابهی را ارائه دهند اما هزینه بسیار بالاتری دارند و در صورت استفاده مجدد ،مناسب و مقرون به صرفه است.

چاپگرهای حرارتی روشی مقرون به صرفه و با کیفیت را برای چاپ تصاویر واضح از هر بازدید کننده روی برچسب به شما ارائه می دهند. شما باید با استفاده از برچسب های حرارتی مستقیم در چاپگر، اطمینان حاصل کنید که همه افراد در ساختمان شما همان کسانی هستند که می گویند هستند و اجازه حضور در آنجا را دارند.

کارشناسان  پارسیان استوک میتوانند در انتخاب بهترین و متناسب ترین لیبل زن با نیاز  کسب و کار شما عزیزان، راهنمایتان باشند. لازم به ذکر است که تمامی لیبل پرینتر های کارکرده موجود در پارسیان استوک  از برند های مطرح اروپایی و امریکایی هستند.