طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

طراحی سایت حرفه ای متناسب با اصول باعث افزایش میزان سود شما خواهد شد و تأثیر مثبتی بر بازاریابی محصول می گذارد و باعث افزایش موفقیت شما در حوزه کسب و کارتان خواهدشد.

ما در این مقاله به طراحی سایت حرفه ای وتأثیر آن در بازاریابی خواهیم پرداخت و نتایج  داشتن وب سایت فروشگاهی  را بر بازاریابی برسی میکنیم.

بسیاری از طراحان به اهمیت طراحی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ محتوایی بر نتایج بازاریابی واقف هستند اما موضوع طراحی سایت بسیار جدی تر از آن است که برخی فکر می کنند چرا که طراحی وب سایت حرفه ای خوب و مناسب تأثیر بسزایی در برندسازی و بازاریابی دارد.

از عوامل تاثیرگذار بر سایت حرفه ای در بازاریابی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی
 
 

نخستین تأثیر طراحی سایت حرفه ای

نخستین نگاه کاربر به وب سایت تان و پیامی که از آن دریافت می کند در واقع ارتباطاتی را شکل می دهد؛ به این صورت که اگر کاربر از وب سایت شما خوشش بیاید به آن سر می زند در غیر این صورت وب سایت شما را برای همیشه ترک می کند در این میان باید توجه داشته باشید که نوع رنگ و تصاویر استفاده شده در وب سایتتان چه پیامی را به مخاطب منتقل می کند، آیا ارتباط منسجم و سازمان یافته واضحی بین بخش های مختلف سایتتان وجود دارد یا خیر بدون نظم و غیرمعقول است؟ به همین دلیل توصیه می شود که طراحی خوب و حرفه ای داشته باشید تا مخاطبان در آینده نیز به وب سایت شما سر بزنند.

از جمله مهم ترین موارد در این زمینه، ارائه محتوا و اطلاعات مناسب منطبق با سایتتان است که باید به آن جامعه عمل بپوشانید.

 

تأثیر پایدار یا دلایل بازدید

کاربران پس از بازدید یا نگاه نخست به دنبال دلیلی برای ادامه روند بازدید خود و مطالعه برند، سایت و شرکت شما هستند. برای اینکار شما باید دلایل منطقی و زیادی را در وب سایتتان مد نظر بگیرید و دقیقاً آن چیزی را طراحی کنید که معرف و مخصوص برندتان باشد.

توصیه ما به شما استفاده از ویژگی های تصویری منحصر به فرد است که روشی آسان برای جذب مخاطب به شمار می رود. شما به هنگام طراحی سایت باید به گونه ای به موضوع بیندیشید که احتمال دارد درصد قابل توجهی از کاربران شما از طرق دیگر غیر صفحه خانگی تان وارد وب سایت شما شوند و به بازید سایت شما بپردازند.

برانگیختن حس وفاداری در کاربر

طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که مخاطب را تشویق به بازدید مجدد از آن کند و در نتیجه آن را به مشتری وفادار تبدیل کند.

برای دستیابی به این هدف استفاده از پالت رنگی تاثیرگذار در کنار لوگوی عالی، گزینه های خوانا مربوط به نوع پالت و مواردی دیگر می تواند موثر باشد.

طراحی متناسب با شهرت

طراحی وب سایت متناسب با یکپارچگی، تداوم، نظم به کاربر کمک می کند تا سریعتر شما را پیدا کند، به عنوان مثال مخاطبان در هر کجای دنیا که باشند می توانند قوص طلایی رنگ متعلق به برند مک دولاند را بشناسند بنابراین باید طراحی را در نظر بگیرید و آن را پیاده سازی کنید که به بهترین شکل بتوانید این ایده را عملیاتی کنید.

با استفاده از یک سبک، پالت، پالت صدا و رنگ، پیام متمایز و … می توانید این کار را به بهترین نحوه انجام دهید به همین دلیل باید لوگو شما واضح و در عین حال آمیخته با طراحی تان باشد. استفاده از لوگوی تصویری بسیار خوب که کاربر نداند طراح آن چه کسی است و بیانگر چه مفهوم و مطلبی است هیچ معنا و مفهومی برای مخاطب نخواهد داشت.

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابینحوه طراحی و تصمیم گیری

زمانیکه به بحث طراحی و تصمیم گیری می رسیم نخستین هدف ما در این زمینه باید ثبات باشد، اینکه شما چه کسی هستید و قرار است چه کسی باشید و چرا مخاطبان و کاربران نیاز به این ارتباط دارند.

بنابراین اگر در مرحله طراحی و قبل از آن به این مراحل بیندیشید می توانید تصمیمات بهتری را بگیرید که می بایست به این پرسش ها و پرسش های مشابه به هنگام طراحی پاسخ دهید و یک طراحی یکپارچه ایجاد کنید و تصاویر یکسانی را برای استفاده در وب سایت، برنامه های موبایلی، رسانه های اجتماعی، چاپی و … تهیه و در آن به بازاریابی بپردازید که در این زمینه تهیه گرفتن مشاوره از کارشناش مربوطه تاثیر به سزایی خواهد داشت.

 

 

 

روش های ارتباطی آسان

یکی از اولویت ها در طراحی سایت آسان بودن گرفتن ارتباط کاربر می باشد به طوریکه کاربران به راحتی بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که این امر مستلزم اطلاع از مفاهیم طراحی و همچنین توسعه است که لازمه آن سرعت بارگذاری نسبتا بالا می باشد و از تکنولوژی وب و HTML به روزی برای جلب نظر مخاطبان استفاده تمامی این عوامل باعث شده تا بازدید کننده دوباره به سایت شما بازگردد.

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

برنامه ریزی برای طراحی سایت

طراحی سایت و بازاریابی شما باید همچون یک داستان برنامه ریزی شده باشد طوریکه تصاویر شما باید مفهومی را به کاربر منتقل کند تا کاربران بتوانند آنها را به خاطر و بازگو نمایند که این خود یکی از روش های تاثیرگذار بر افزایش کاربر به شمار می رود.

در بسیاری از مواقع پیدا کردن داستان کمی سخت به نظر می رسد که در چنین مواقعی شما باید برخی از پرسش ها را در نظر داشته باشید، اینکه چگونه کسب و کار خود را آغاز کنید؟

چرا باید به تولید محصول خاصی بپردازید؟ قرار است چه خدماتی را ارائه دهید؟ چرا قرار است به شیوه دیجیتال مارکتینگ کار کنید؟ مخاطب شما چه کسی است؟ شما باید به گونه ای عمل کنید تا بتوانید سطح فردی را بر روی هر کاربری پیدا کنید.

 

جلب اعتماد کاربر

طراحی شما باید همراه با اعتماد سازی باشد و علاوه بر این، طراحی شما باید بازدید کنندگان را به تجارت علاقه مند و آنها را ترغیب به تجارت کند که این مسئله کمی پیچیده و در عین حال سخت است.

از جمله عوامل تاثیرگذار بر اعتماد رنگ و فن چاپ و مواردی از این قبیل است که در این زمینه می توانید عناصر دیگری را برای جلب نظر مخاطبان و کاربران همچون لینکهای پوشش دهنده خبر، نشان دادن لوح سپاس یا رضایت مندی که از سوی مشتریان دریافت کرده اید، نشان دادن تعداد دفعات ارتباط با رسانه های اجتماعی، استفاده از تصاویر، عکس های خودتان و … را به سایتتان اضافه کنید و در نهایت سایتی ایجاد کنید که صرفاً برای خودتان باشد .

آسان کردن فعالیت کاربر در وب سایت

برای حصول نتیجه موفق در بازاریابی شما نیازمند طراحی ای هستید تا بتوانید کاربر را به اقدام و عمل ترغیب کنید به همین دلیل تمامی کلیدهای شما باید به گونه ای تنظیم شده باشند که کاربر به راحتی بتواند آنها را پیدا و بر روی آنها کلیک و وارد مرحله بعدی شود که در این بین باید عناصر و همچنین دستورالعمل های جهت یابی به گونه ای روشن، مختصر و کوتاه باشند؛ توجه داشته باشید که چنانچه کاربران از نحوه انجام فعالیت سایت آگاهی درستی نداشته باشند طراحی شما با شکست مواجه می شود، بنابراین تا حد ممکن این کار را برای کاربر آسان نمایید.

طراحی وب سایت فروشگاهی و تأثیر آن در بازاریابی

کاربران را تشویق به اشتراک گذاری کنید

برای اینکه کاربران مطالب وب سایت شما را به اشتراک بگذارند باید امکاناتی را فراهم کنید تا کاربران مشوق به اشتراک گذاری شوند که در واقع نوعی بازاریابی نوین به شمار می رود که مشکلات شما را تا حدود زیادی در زمینه بازاریابی کاهش می دهد و باعث می شود تا برندتان حال و هوای اجتماعی به خود بگیرد چرا که کاربران از سوی شخص جدیدی وارد وب سایت شما می شوند.

برای اشتراک گذاری کلیدهای اشتراک گذاری خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربران به راحتی بتوانند آنها را پیدا و از آنها استفاده کنند. پیام و متن های خود را قبلاً بارگذاری کنید و از این طریق کنترل پیام هایتان را در دستان بگیرید؛ بسیاری از کاربران در عصر تکنولوژی و دنیای دیجیتال مطالب مفید و مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند و از این طریق به جذب مخاطب و بازدید کننده سایت کمک می کنند.

 

 
 
 سخن پایانی

مفاهیمی را که شما از مرحله شروع تا طراحی سایت در نظر دارید اجرا کنید باید به گونه ای بر ابزار بازاریابی شما تأثیر بگذارد که برای این منظور استفاده از شیوه های مختلف همچون رنگ، عکس، تصاویر، شکل، پیام برند یا لوگو و ارتباطی که کاربران با شما برقرار می کنند می تواند موثر واقع شود و به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر سخن، تصویر و طرحی را که پیاده می کنید در واقع بخشی از داستان برند شما به شمار می رود.

بنابراین طراحی یک وب سایت باید دارای ظاهری خوب و منحصر به فرد از کسب وکار شما باشد تا مخاطب بتواند تصویری درست ازآن را دریافت کند. شما برای طراحی سایت حرفه ای می توانید با ویترینو تماس بگیرید تا همکاران ما راهنمای شما باشند.

 

افزونه اتصال حسابداری پارسیان به فروشگاه اینترنتی

تومان ۱,۰۰۰,۰۰۰
  • قیمت‌های دقیق و بروز شده با سیستم قیمت گذاری افزونه پارسیان
  • ارسال به موقع و منظم کالا با سیستم مدیریت سفارشات افزونه
  • جلوگیری از اختلال در موجودی کالا در انبار و وب سایت
  • کاهش هزینه نیروی انسانی با اتوماتیک شدن فرآیند‌ها
  • ثبت اتوماتیک کاربران سایت در نرم افزار حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *