DPI بارکد چیست؟

DPI بارکد

هر آنچه باید در مورد  DPI بارکد بدانید: DPI بارکد چیست؟

بارکد یکی از متداول ترین مواردی است که در صنایع خرده فروشی و تجاری مشاهده خواهید کرد. آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند ، چرا که آنها مسئول اطمینان از مدیریت و توزیع صحیح محصولات در سراسر جهان هستند. برای خواندن بارکد از بارکدخوان استفاده می کنیم. 

DPI بارکد چیست؟

DPI بارکد چیست؟ -1

با این حال ، چند مورد در مورد بارکدها وجود دارد که به خوبی شناخته شده نیستند. یکی از آنها DPI چاپگر بارکد است. به همین ترتیب ، ما تصمیم گرفته ایم تا به بررسی دقیق آنچه در مورد بارکد DPI نیاز دارید ، بپردازیم.

 
DPI  بارکد چیست؟

DPI مخفف نقطه در هر اینچ است و یک راهنما برای تعیین وضوح بارکدی است که از آن استفاده خواهید کرد. اگر لیبل پرینتری  که دارید که از وضوح بالایی برخوردار است ، در این صورت می توانید تصاویر واضحی ایجاد کنید ، و اگر چاپگر بارکد با وضوح پایین دارید ، ممکن است کیفیت تصاویر از وضوح بالایی برخوردار نباشند. DPI بارکد چیست؟

به طور سنتی ، چاپگرهای بارکد با وضوح بالا ، مانند چاپگرهایی که بیش از 500 DPI دارند ، می توانند بارکدهای کوچک کاملاً مشخص را تولید کنند. چاپگرهای بارکدی که رزولوشن آنها در حدود 200 DPI است برای چاپ بارکدهای بزرگ ، مانند برچسب های حمل و نقل ، که هنوز هم می توانند با وضوح پایین توسط بارکدخوان ها  اسکن شوند ، مناسب هستند.

 
چرا بارکد دی پی آی مهم است؟

ممکن است مردم در ابتدا این موضوع را تصور نکنند ، اما DPI بارکد یکی از مهمترین جنبه ها هنگام انتخاب بارکد مناسب برای صنعت و  یا تجارت شماست. اگر بارکدی دارید که وضوح کمی دارد ، به طور بالقوه ممکن است دانه ریز و نامنظم به نظر برسد ، که این امر خواندن اسکنر بارکد را بسیار دشوار می کند.

برای مشاغل کوچک ، این می تواند چیز جزئی باشد ، اما اگر توزیع کننده فروشگاه های بزرگ خرده فروشی در سراسر کشور و حتی جهان هستید ، بارکد های غیرقابل کنترل می توانند تهدید بزرگی برای جریمه ، تحویل دیررس و کارایی کلی مدیریت شما باشد. DPI بارکد چیست؟

به دلیل این تهدید احتمالی ، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید درک خوبی از الزامات وضوح خود دارید تا سرمایه گذاری بدی انجام ندهید.

DPI بارکد چیست؟

DPI بارکد چیست؟ -2

 
چگونه می توانید وضوح چاپگر درست را تعیین کنید؟

دو معیار وجود دارد که برای اطمینان از انتخاب وضوح مناسب چاپگر بسیار حیاتی است. اولین مورد این است که بفهمید صنعت شما یا شغلی که روی آن کار می کنید دارای برچسب های خاصی هستند. بعضی از صنایع مانند پزشکی به موارد فوق العاده خاصی احتیاج دارند ، بنابراین مطمئن شوید که چاپگر مناسبی تهیه می کنید. DPI بارکد چیست؟

مورد دوم این است که بدانید برای چاپ به چه اندازه بارکدی نیاز دارید. وضوح بارکد با توجه به اندازه بارکدی که لازم است تعیین می شود. به عنوان مثال ، اگر برای برچسب لباس به بارکد نیاز دارید ، پس باید از کوچک بودن بارکد اطمینان حاصل کنید ، بنابراین چاپگر با DPI بالا سود بیشتری خواهد داشت.

DPI بارکد چیست؟ -4

 

 

اکنون می دانید که بارکد DPI چقدر مهم است.. در پارسیان استوک ، ما درک می کنیم که تهیه بهترین تجهیزات برای کسب و کار شما چقدر مهم است ، به همین دلیل ما می توانیم فناوری چاپ برچسب بارکد با کیفیت بالا را ارائه دهیم تا بتوانید هر بار بهترین بارکدها را دریافت کنید. پارسیان استوک توانند به شما کمک کنند از رقابت جدا شوید ، بهره وری خود را افزایش دهید. DPI بارکد چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *