کاربرد RFID چیست؟

 

 RFID چیست؟

RFID اخیراً برای هر کسی که به هر نوع شناسایی اقلام علاقه مند است ،به یک کلید واژه بزرگ تبدیل شده است. تاکنون ، بارکد مطمئن یک روش شناسایی مشخص بوده و برای دهه ها در خدمت بسیاری از مشاغل بوده است. با این حال ، RFID به عنوان یک گزینه احتمالی همچنان به رشد خود ادامه می دهد. اگرچه ممکن است RFID در همه شرایط جایگزین مناسبی برای بارکد نباشد ، اما مزایایی را به همراه دارد که ممکن است بخواهید از آنها برای تجارت خود بهره مند شوید. کاربرد RFID چیست؟

پیاده سازی RFID در مشاغل شما پیچیده تر از استفاده از بارکد ساده می باشد ، اما ما به شما کمک خواهیم کرد هر آنچه را که برای شروع باید بدانید، بیاموزید. کاربرد RFID چیست؟

از آنجا که RFID با بارکد کاملا متفاوت است ، دانستن اینکه آیا برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر می تواند یک چالش باشد. اولین قدم در تصمیم گیری برای استفاده از RFID شناسایی نیازهای خاص شما است. کاربرد RFID چیست؟

 
سوالاتی که لازم است پاسخ دهید: چیست-RFID.docx-3.jpg

آیا به مطالعه غیرخطی سایت نیاز دارید؟

محدوده خوانده شده مورد نیاز کدام است؟

آیا شما فقط نیاز به خواندن و پردازش برچسب های RFID دارید یا آنها را نیز ایجاد می کنید؟

آیا برای هر مورد به سریال سازی نیاز دارید؟ کاربرد RFID چیست؟

آیا این ماده در ساخت ، سطح خارجی یا بسته بندی خود دارای فلز است؟

برچسب RFID با چه عوامل محیطی روبرو خواهد شد؟ آب / باران / برف / مه؟

آیا برنامه شما از خواننده های ثابت یا تلفن همراه استفاده می کند؟

در ادامه ، ما اصول RFID و تمام اجزای سازنده یک سیستم RFID را بررسی خواهیم کرد. مرور این نکات و سوالات بالا به شما کمک می کند تا تشخیص دهید RFID یک راه حل مناسب و عملی برای نیازهای ردیابی خودکار شناسه است. کاربرد RFID چیست؟

قبل از ورود به تمام قسمتهای سیستم RFID بهتر است برخی از اصول اساسی موجود در خود این فناوری را بررسی کنیم.

انواع RFID

RFID اساساً در 3 نوع مختلف موجود است که هرکدام مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند. در صنعت شناسایی خودکار UHF رایج ترین است اما دانستن نحوه تشخیص هر یک از آنها مفید است.کاربرد RFID چیست؟

چیست-RFID.docx-2-1.jpg LF  (فرکانس پایین)

فرکانس پایین RFID در محدوده 135 کیلوهرتز کار می کند و دامنه خواندن آن بسیار کوتاه است (به طور معمول  5 سانتیمتر). این نوع RFID اساساً نیاز به تماس با خواننده برای گرفتن داده ها دارد. اگرچه این نوع برای ردیابی محصول مفید نیست ، شما می توانید آن را در شناسه ها و سایر برنامه های اصلی برای کنترل دسترسی / پارکینگ ، احراز هویت ، مدیریت حضور در رویدادها ، بلیط و پرداخت کارت تعبیه کنید. کاربرد RFID چیست؟

 
 
 
 
چیست-RFID.docx-4.jpgHF  (فرکانس بالا)

RFID با فرکانس بالا در محدوده 13.56 مگاهرتز کار می کند و دارای محدوده خواندن کوتاه حدود 13 سانتیمتر  به طور معمول است اما با خواننده های تخصصی و برچسب های بزرگتر می توانید تقریبا به 90 سانتیمتر برسید. برچسب های HF RFID دارای مشکلات تداخل کمتری نسبت به UHF هستند بنابراین در حالی که دامنه آنها محدود است ، آنها یک راه حل خوب برای برچسب زدن اشیا کوچک در خطوط خودکار هستند. خواندن با سرعت بالا نیز امکان پذیر است که HF را به گزینه مناسبی در محیط های بهداشتی که نیاز به خواندن ویال ها و نمونه های کوچک است ، تبدیل کرده است. کاربرد RFID چیست؟

 
 
UHF  (فرکانس فوق العاده بالا)

RFID با فرکانس فوق العاده بالا بین 902-928 مگاهرتز در آمریکای شمالی کار می کند و دامنه هایی را تا حدود 3 متر  خوانده است. UHF به دلیل دامنه زیاد خواندن و کاهش هزینه ها ، به پرکاربردترین گزینه در برنامه های Auto-ID تبدیل شده است. UHF مشکلات بیشتری در مورد تداخل دارد اما یک سیستم خوب طراحی شده می تواند بر این مسائل غلبه کند. UHF RFID همچنین برای نصب بر روی برچسب سهام مناسب است و آن را به گزینه مناسب برچسب سطح / قوطی تبدیل می کند.

859

کاربرد RFID چیست؟

 
منفعل در برابر RFID فعال

صرف نظر از دامنه فرکانس ، سیستم های RFID می توانند منفعل یا فعال باشند. این تفاوت اشاره به این موضوع دارد که آیا برچسب های RFID خود منبع تغذیه خاص خود را دارند (باتری). برچسب های فعال کاملاً گران ترند و به طور معمول از نظر ابعاد بزرگتر خواهند بود. اگر یک کارت پرداخت الکترونیکی داشته باشید از RFID فعال استفاده می کنید. کاربرد RFID چیست؟

از آنجا که آنها منبع تغذیه خود را دارند ، برچسب های فعال دامنه خواندن بیشتری دارند و با سرعت بالا قابل خواندن هستند. برای اهداف شناسه خودکار ، برچسب های غیرفعال رایج ترین موارد هستند زیرا شما می توانید برچسب هایی بسازید که به اندازه کافی نازک و دارای برچسب باشند. با یک برچسب غیرفعال ، خواننده در واقع برچسب را تغذیه می کند و سپس داده های خود را به خواننده ارسال می کند. هر آنچه که در ادامه توضیح خواهیم داد ، بر فناوری منفعل UHF متمرکز خواهد شد ، زیرا بهترین مناسب و بیشترین کاربرد را برای ردیابی محصولات دارد. کاربرد RFID چیست؟

RFID چگونه کار می کند؟

با یک سیستم UHF منفعل ، شما 4 مولفه اصلی دارید: برچسب ، آنتن ، خواننده و میزبان کامپیوتر. خواننده در حال اسکن کردن هر آنتن متصل به آن است به طوری که هر بار یک برچسب وارد قسمت یکی از آنتن ها می شود ، ابتدا تغذیه می شود. هنگامی که کاملاً روشن شد ، برچسب اطلاعات خود را برمی گرداند و سپس آنتن می تواند دریافت کند. این ظریف ترین قسمت هر سیستم است ، زیرا اینجاست که تداخل وارد عمل می شود. مایعات سیگنال پیش بینی شده را جذب می کنند در حالی که فلزات آن را منعکس می کنند. بسته به آنچه برچسب گذاری می کنید ، محل قرارگیری برچسب و تعداد مواردی که می خواهید همزمان بخوانید ، عملکرد هر سیستم بسیار متفاوت خواهد بود.

2-RFID

 

کاربرد RFID چیست؟

در مواردی که برچسب به درستی تغذیه و خوانده می شود ، داده های روی برچسب توسط خواننده پردازش می شوند و به رایانه میزبان شما ارسال می گردد. در میزبان خود ، نوعی از نرم افزار را اجرا می کنید تا سپس اطلاعات برچسب read را برای استفاده قرار دهید. این می تواند یک نرم افزار ردیابی دارایی ویا  یک سیستم مدیریت موجودی باشد. مانند بارکد ، برچسب های RFID یک شناسه ساده است اما برچسب ها را می توان سریعتر و به طور خودکار و بدون نگرانی از نظر سایت یا جهت گیری خواند. از آنجا که هر برچسب یک شماره منحصر به فرد بر روی خود دارد ، روش های ردیابی موارد فقط به نیازها و قابلیت های نرم افزاری شما محدود می شود. کاربرد RFID چیست؟

محدودیت های RFID

اگرچه ممکن است در ابتدا یک فناوری عالی به نظر برسد ، RFID محدودیت های خود را دارد. ما در حال حاضر چندین مورد از آن را با تداخل توضیح داده ایم ، به خصوص هنگام کار با مایعات و فلزات. واقعیت این است که تقریباً هر نوع ماده ای می تواند دقت و دامنه یک سیستم RFID را محدود کند. کاربرد RFID چیست؟

خواندن مجموعه های جداگانه یا کوچکتر از برچسب ها بهترین راه برای اطمینان از 100٪ دقت در خواندن است.

نکته اصلی که باید از آن برداشت کنیم این است که فناوری RFID نسبت به سیستم بارکد نسبت به محیط مورد استفاده بسیار حساس است. بررسی مناسب سایت و آزمایش گسترده همیشه هنگام اجرای هر راه حل RFID ضروری است. کاربرد RFID چیست؟

دانستن اینکه برچسب ها را در کجا قرار می دهیم ، چگونه اسکن می شوند و محصولات چیست ، همه باید در هنگام طراحی هر سیستم در نظر گرفته شود. بدست آوردن بسیاری از مزایای سیستم RFID به سازماندهی سیستم شما به روش صحیح بستگی دارد. کاربرد RFID چیست؟

قطعات یک سیستم RFID

اکنون که برخی از اصول RFID را بیان کردیم ، می توانیم جزئیات اجزای خاص هر سیستم را بررسی کنیم. همانطور که قبلاً ذکر شد ، انتخاب اجزای مناسب به میزان استفاده از RFID و نوع مواردی که می خواهید بخوانید بستگی زیادی خواهد داشت. کاربرد RFID چیست؟

برچسب ها

برچسب های RFID هر سیستم باید با انتخاب برچسب RFID شروع به کار کند که با توجه به نیاز مطالعه ، محدودیت های اندازه و نوع برنامه شما عملکرد خوبی خواهد داشت. یک برچسب از دو قسمت تشکیل شده است: چیپ ست و آنتن. این چیپست داده های منحصر به فرد برچسب را ذخیره می کند ، میزان اطلاعاتی را که می تواند ذخیره کند و ویژگی های امنیتی موجود را تعیین می کند. آنتن به تراشه امکان دریافت نیرو و انتقال اطلاعات را می دهد. به طور معمول ، هرچه آنتن بزرگتر باشد ، دامنه بهتری نیز خواهید داشت. انواع مختلفی از چیپ ست ها و طرح های آنتن وجود دارد که برای انجام در انواع برنامه ها طراحی شده اند. کاربرد RFID چیست؟

برچسب Alien Squiggle UHF به دلیل داشتن آنتن بزرگ در بسیاری از محیط ها به خوبی کار می کند. این بدان معنی است که برچسب ها همیشه حدود 10 سانتیمتر عرض دارند.

در حالی که این برچسب ها همه برچسب های کاغذی هستند ، اما برچسب های سختی نیز وجود دارد که در یک محفظه پلاستیکی برای محیط های ناهموار طراحی شده است. برای یافتن برچسب مناسب برای شغل خود ، در نهایت باید چندین طرح و مکان را برای تعیین چیپست و آنتن با بهترین عملکرد تست کنید. کاربرد RFID چیست؟

چاپگر RFID

اگر یک برچسب مناسب برای استفاده در شغل خود پیدا کردید ، می خواهید یک چاپگر برای رمزگذاری آنها تهیه کنید. یک چاپگر اختصاصی RFID رمزگذاری برچسب ها را آسان می کند و به شما امکان می دهد بارکد را نیز روی برچسب چاپ کنید. ممکن است بپرسید که چرا می خواهید از بارکد به همراه RFID استفاده کنید. اطلاعات چاپ شده می تواند اطلاعات اضافی باشد که در قسمت RFID برچسب موجود نیست ، اما همچنین در صورت آسیب دیدن برچسب ، خطای اضافی را ایجاد می کند. با استفاده از بارکد و RFID با هم تضمین می شود که فارغ از محل استفاده از برچسب ، داده ها همیشه در دسترس هستند و بتوانید حتی با استفاده از بارکدخوان به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

-RFID10

کاربرد RFID چیست؟

خوانندگان

خوانندگان RFID بسته به نحوه جمع آوری داده ها در 3 سبک مختلف در دسترس هستند.

خوانندگان  RFID ثابت

Speedway Revolution خوانندهچیست-RFID.docx7_.jpg RFID ثابت خوانندگان ثابت برای ایجاد درگاه هایی برای خواندن خودکار استفاده می شوند. با یک ریدر ثابت ، به طور معمول 2 تا 4 آنتن به آن متصل می شوید تا برچسب ها را هنگام عبور بخوانید. این نوع ریدر معمولاً برای خواندن برچسب ها هنگام ورود به اتاق ، عبور از و.. استفاده می شود. خواننده خود برای انتقال همه داده های برچسب به یک کامپیوتر میزبان یا شبکه شما متصل می شود. کاربرد RFID چیست؟

از آنجا که این خواننده ها معمولاً در برنامه های خودکار مورد استفاده قرار می گیرند ، معمولاً اتصالات دیگری برای پشتیبانی از سنسورهای نمایش خارجی یا پشته های نور برای اطلاع کاربران از خواندن کامل دارند. Impinj Speedway Revolution نمونه ای از خواننده های ثابت است که از 4 آنتن طراحی شده برای کاربردهای صنعتی پشتیبانی می کند. کاربرد RFID چیست؟

 
 
 
چیست-RFID.docx8_.jpgخوانندگان RFID موبایل

خواننده های RFID موبایل Motorola MC3190-Z خوانندگان RFID موبایل همان رایانه های موبایل استاندارد هستند اما با افزودن آنتن و خواننده RFID. این نوع خواننده ها برای خواندن دستی برچسب ها در حال حرکت ساخته شده اند و همچنین قابلیت اسکن بارکد را دارند. به عنوان یک کامپیوتر تلفن همراه ، مدل هایی مانند Motorola MC3190-Zare ابزاری مناسب برای انجام ردیابی دارایی یا تعداد موجودی بر اساس RFID است. تمام داده های RFID اسکن شده را می توان در نرم افزاری که به صورت محلی روی دستگاه اجرا می شود یا از طریق شبکه بی سیم به سیستم بزرگتری ارسال می شود ، استفاده کرد. در بسیاری از نصب های RFID از خواننده های ثابت و موبایل استفاده می شود. کاربرد RFID چیست؟

 
 
 
 
خوانندگان رومیزی RFIDچیست-RFID.docx9_.jpg

خواننده RFID رومیزی Motorola DS9808-R برای برنامه هایی که برای ورودی آسان به یک خواننده در کنار کامپیوتر نیاز دارند ، برخی دستگاه ها مانند اسکنر بارکد اساسی عمل می کنند که داده های ساده صفحه کلید را تولید می کنند. خوانندگان ثابت و موبایل چندان پلاگین نخواهند بود. خوانندگان دسک تاپ همیشه به رایانه متصل هستند و با استفاده از نرم افزارهای موجود می توانید داده های برچسب RFID را تقریباً در هر برنامه وارد کنید. از آنجا که این دستگاه ها برای استفاده در دسک تاپ ساخته شده اند ، محدوده خواندن آنها بسیار کوتاه است و ممکن است حداکثر 30 سانتیمتر باشد. برای خواندن سریع و آسان ، خوانندگان دسک تاپ مانند Motorola DS9808-R ساده ترین راه حل شما هستند. کاربرد RFID چیست؟

 
 
میان افزار

Middleware نرم افزاری است که تمام اطلاعات برچسب RFID شما را برای اهداف خاصی قرار می دهد. همانطور که قبلاً گفته شد ، این ممکن است یک نرم افزار ردیابی موجودی ، سیستم مدیریت دارایی یا هر نوع برنامه دیگری باشد. نکته اصلی که باید بخاطر بسپارید این است که یک برچسب RFID نسبت به بارکد اطلاعات بسیار بیشتری دارد و خوانندگان RFID (به استثنای مدلهای دسک تاپ) از داده های متن اصلی صفحه کلید مانند اسکنرهای بارکد خارج نمی شوند. از هر برنامه ای که در نهایت استفاده می کنید ، به طور خاص باید از خوانندگان RFID پشتیبانی کند. کاربرد RFID چیست؟

خوانندگان ثابت و موبایل زبانی دارند که از آنها استفاده می کنند به نام پروتکل خواننده سطح پایین (LLRP). LLRP یک پروتکل استاندارد است که هر برنامه ای می تواند برای پشتیبانی از خوانندگان RFID استفاده کند. در مورد برخی از خوانندگان تلفن همراه ، تولید کننده ممکن است یک برنامه تبدیل داخلی داشته باشد که با استفاده از LLRP متن صفحه کلید را مانند اسکنر خارج کند. این مورد معمولاً نیست ، بنابراین همیشه باید اطمینان حاصل کنید که برنامه میان افزار شما از خوانندگان LLRP و RFID پشتیبانی می کند. کاربرد RFID چیست؟

 
راه حل مناسب RFID برای مشاغل شما

از طریق این بررسی اجمالی ، شما اصول RFID و مولفه های اصلی هر سیستم را یاد گرفته اید. فناوری RFID می تواند ابزاری بسیار قدرتمند در طیف وسیعی از برنامه ها برای انواع مشاغل باشد. قبل از تصمیم گیری نهایی ، هر نصب RFID منحصر به فرد است و نیاز به برنامه ریزی و آزمایش زیادی دارد. در بسیاری از موارد ، مشاغل با نصب محدود RFID شروع می شوند. آنها با یک پورتال یا فقط چند خواننده تلفن همراه شروع می کنند. با توسعه روند آزمایش و امتحان، می توان سیستم را در مقیاس های بزرگتر مستقر کرد.

کاربرد RFID چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *